Wśród najpopularniejszych gier online na świecie, które każdego dnia wybiera wiele milionów graczy, bez wątpienia można wymienić Counter Strike. Jest to jedna z pierwszoosobowych strzelanek, która przyciąga graczy z różnych krajów. Od czasu swojej premiery CS GO cieszy się niesłabnącą popularnością. Tytuł ten bez wątpienia odpowiada również za popularyzację e-sportu na świecie. Obecnie dostępny jest zarówno w wersji na komputery, jak i konsole nowej generacji. Co jednak warto wiedzieć o Counter Strike? Podpowiadamy.
Czym jest Counter Strike?
Counter Strike to gra komputerowa z gatunku First Person Shooter, która została stworzona 19 czerwca 1999 roku. Jest ona modyfikacją gry Half-Life. Rozgrywki w CS-a opierają się przede wszystkim na walce antyterrorystów z terrorystami. Dlatego jedna ze stron musi bronić bombsite’a, a więc miejsca, w którym chowany jest ładunek wybuchowy bądź też uwolnić zakładników. Druga strona w tej grze ma za zadanie z kolei podłożyć bombę lub też pilnować porwanych. Rozgrywki w Counter Strike opierają się na grze sieciowej i wymagają wspólnego działania drużyny. Każdy gracz może wcielić się zarówno w antyterrorystę, jak i terrorystę.
Jakie są zasady gry w Counter Strike?
W Counter Strike mamy do wyboru kilka różnych trybów gry. Zalicza się do nich mecze turniejowe, uproszczone, klasyczny deathmatch, wyścig zbrojeń oraz demolkę. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z CS-em powinny zainteresować się meczem uproszczonym oraz deathmatchem. Jak informują specjaliści, którzy prowadzą serwis ETOTO zarówno deathmatch, jak i mecz uproszczony pozwalają zapoznać się z mechanizmem gry, a także zdobyć drugi poziom doświadczenia. Ten z kolei jest wymagany, aby móc grać mecze turniejowe.
Co warto wiedzieć o grze w Counter Strike?
Kiedy gracz osiągnie drugi poziom doświadczenia, może grać mecze turniejowe. W takiej grze bierze udział 10 graczy, a każdy mecz składa się z maksymalnie 30 rund. Wygrywa cały turniej ta drużyna, która jako pierwsza zwycięży 16 rund. Zawodnicy w Counter Strike dzieleni są na drużynę terrorystów i antyterrorystów. Po 15 rundach z kolei następuje zmiana i terroryści zostają antyterrorystami, a antyterroryści terrorystami.
Terroryści mogą wygrać rundę, zabijając wszystkich przeciwników lub podkładając bombę na jednym z bombsite’ów, a następnie ją detonując. Mogą również wygrać, podkładając bombę i zabijając wszystkich przeciwników tak, aby nie było już nikogo, kto mógłby ją rozbroić. Z kolei antyterroryści, aby wygrać, muszą zabić wszystkich antyterrorystów zanim ci podłożą bombę. Kolejnym sposobem na wygraną dla antyterrorystów jest rozbrojenie bomby, zanim ta wybuchnie. Wygrywają oni również wtedy kiedy przed upływem rundy terroryści nie podłożą bomby. Jeżeli jednak bomba zostanie podłożona, a zginą wszyscy terroryści, to jeszcze nie oznacza wygranej antyterrorystów, ponieważ muszą oni najpierw rozbroić bombę i jeżeli nie uda im się to przed jej wybuchem, wówczas i tak przegrają, nawet jeżeli zabiją wszystkich przeciwników.
Artykuł zewnętrzny.