Czas na porządki – zacznij od laptopa!

0
2447

Choć wiosna zagościła u nas na dobre, to nie wszyscy jednak zdążyli wykonać niezbędne wiosenne porządki. Wielu z Was zapomniała zapewne o zadbaniu o czystość swojego komputera. A jest to naprawdę ważne!

Wydaje Ci się, że zwykłe przetarcie klawiatury Twojego sprzętu wystarczy, aby utrzymać jego czystość? Jesteś w błędzie.  Ślady na obudowie, kurz czy sierść Twojego kota lub psa – to tylko cześć z tego, co może powodować zabrudzenia i zbieranie się brudu. Zapewne niezbyt często oraz regularnie dbasz o to, aby pozbyć się ich z Twojego laptopa. Pora więc to zmienić!

Co będzie potrzebne do uporządkowania laptopa? Koniecznie ściereczka z mikrofibry, butelka specjalnego środka do czyszczenia ekranów – a także sprzężone powietrze w puszce, patyczki do uszów oraz gęsty pędzel.

Aby nie uszkodzić laptopa trzeba go oczywiście odłączyć od prądy, wyłączyć i wyciągnąć baterię. Problem pojawia się w momencie, gdy jest ona schowana wewnątrz obudowy. Łatwo jednak sprawdzić, czy można ją dezaktywować – w instrukcji obsługi urządzenia powinna być zawarta informacja o tym jak to wykonać –  z poziomu biosu lub przy użyciu przełącznika.

Ekran najlepiej czyścić płynem przeznaczonym do tego. Dlaczego? Łatwiej usunąć nim zanieczyszczenia – zwłaszcza tłuste plamy. Dodatkowo ma się też pewność, że nie zaszkodzi on maszynie. Do klawiatury przydadzą się z kolei patyczki do uszu i pędzel!

Trudniejszym jest oczyszczenie wnętrza laptopa. Trzeba na nie szczególnie uważać – otworzenie maszyny wymaga sporej wprawy oraz wiedzy. Pamiętajcie, że może spowodować to naruszenie plomb czy utratę gwarancji. Co ważne, nie zawsze całe wnętrze wymaga odkurzenia. Wystarczy bowiem monitorować, czy na filcowym dywaniku, znajdującym się przy wylocie powietrza na radiatorach nie gromadzi się kurz.

Na koniec wykonajcie aktualizację systemu, która dopełni kompleksowego czyszczenia sprzętu.

Jeśli jednak uważacie, że Waszym komputerem lub laptopem powinien zająć się specjalista, warto zaufać sprawdzonej firmie. Jedną z nich jest www.siligan.pl. Eksperci z branży pomogą zadbać o właściwe czyszczenie maszyn.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here