Fajne etykiety na soki

0
1243
Fajne etykiety na soki

Etykiety na soki są bardzo przydanym rozwiązaniem, a w szczególności wtedy, kiedy przygotowujemy dużo przetworów. Samodzielnie wykonane etykiety na soki są świetną ozdobą butelek, słoików, a także znacznie ułatwiają poruszanie się w spiżarni. Tak samo powinniśmy podchodzić do tematu, kiedy to kupujemy gotowe soki. W tym przypadku czytanie etykiet na soki jest równie ważne.

Na co zwrócić uwagę kupując soki?

Etykiety na soki są niezwykle ważnym źródłem informacji i powinniśmy je dokładnie czytać, a w szczególności wtedy, kiedy zależy nam na wybraniu soków ekologicznych o dobrym składzie. Pamiętajmy, że soki są nie tylko bardzo bogatym źródłem witaminy i antyoksydantów, ale też są po prostu bardzo smaczne. By jednak miały one dobry wpływ na nasze zdrowie koniecznie, po pierwsze muszą być one przygotowywane z dobrej jakości produktów, a w swoim składzie nie zawierać sztucznych dodatków. Dlatego też zawsze należy poświęcić chwilę i dokładnie zapoznać się z etykietą danego produktu, bez względu na to, czy jest to sok, czy inny produkt.

Jak czytać etykiety na soki?

W każdym przypadku jedną z najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy poświęcić trochę czasu, jest analiza składu danego produktu. To właśnie skład, który znajduje się na etykiecie, informuje nas o tym, co tak naprawdę kupujemy i co znajduje się w środku naszego ulubionego napoju. Tu koniecznie trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku znajdziemy soki tłoczone ze świeżych owoców, które bardzo często są mętne, jak i soki, które przygotowywane są jako rozcieńczenie zagęszczonych nektarów. Zdecydowanie lepsze jakościowo są soki tłoczone ze świeżych owoców, w których często znajdują się cząstki miąższu. Tego typu soki mają też zwykle krótszą datę przydatności. Wszystkie informacje na temat danego soku znajdziemy na jego etykiecie, stąd tak ważna jest jej analiza.

Kolejność ma znaczenie

Analizując etykiety na sokach, zwróćmy uwagę na kolejność wymienionych składników. Zawsze panuje tu jedna zasada, a mianowicie: im wyżej znajduje się dany składnik na etykiecie, tym jest go więcej w danym produkcie. Dlatego też zawsze szukajmy dobrych jakościowo soków, które w swoim składzie mają mało dodatków, mają krótką datę ważności, a do tego są na przykład mętne i na dnie butelki posiadają osad. To wszystko oznacza, że są one naturalne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here