FortiGate 60E – platforma UTM najwyższej jakości

0
1584
fortinet

Zabezpieczenie rozwiązań sieciowych przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami to jeden z najważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę przed wyborem sprzętów, jakie będą wykorzystywane w przedsiębiorstwie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych rozwiązań, jednak warto zainteresować się przede wszystkim opcjami kompleksowymi, które zawierają w sobie wszystkie konieczne zabezpieczenia. Te urządzenia na pewno zadowolą klientów, którzy poszukują funkcjonalności oraz niezawodności działania. W tym artykule postaramy się przedstawić Państwu jedne z najpopularniejszych rozwiązań UTM, które są oferowane przez markę Fortinet, a dokładniej FortiGate 60E. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z tym ciekawym i niepowtarzalnym produktem!

Czym jest platforma UTM?

utm

UTM to skrócona nazwa oznaczająca Unified Threat Management, czyli wielofunkcyjną zaporę sieciową. Urządzenie to stanowi swego rodzaju połączenie routera, firewalla, antywirusa brzegowego, serwera VPN, inspekcji SSL oraz filtrów: IPS, DLP, web oraz content. Zastosowanie tych sprzętów pozwala na zawarcie wszystkich niezbędnych w przedsiębiorstwie zabezpieczeń w jednym urządzeniu, dzięki czemu zmniejsza się koszt eksploatacji, a dodatkową korzyścią jest bardzo prosta konfiguracja. Warto zwrócić uwagę także na dostęp do aktualizacji, który użytkownik otrzymuje wraz z zakupem platformy UTM – gwarantuje to zabezpieczenie przed stale pojawiającymi się nowymi zagrożeniami.

Fortinet – światowy lider

Marka Fortinet jest bardzo popularna wśród profesjonalistów i od wielu lat jest jednym z liderów w zakresie produkcji zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami. Każdy UTM wyprodukowany przez Fortinet to kompleksowe rozwiązanie stworzone w sposób przemyślany. Urządzenia oferowane przez tę markę powstają dla profesjonalnych klientów – przedsiębiorców i dostawców usług telekomunikacyjnych. Celem tworzenia tych produktów jest redukcja kosztów operacyjnych, a także – co najważniejsze – poprawienie bezpieczeństwa sieci. Marka zadbała o to, aby stworzyć cały przekrój najróżniejszych UTMów, aby każde przedsiębiorstwo odnalazło w ofercie odpowiedni produkt dla swoich potrzeb. Wszystkie zapory Fortinet wyposażone są w dedykowany procesor FortiASIC z funkcjonalnością SoC (System on a Chip).

FortiGate 60E – idealny wybór dla profesjonalistów

FortiGate 60E

FortiGate 60E to linia platform typu UTM, która została stworzona przede wszystkim z myślą o klientach profesjonalnych, którzy poszukują wydajnych, niezawodnych i funkcjonalnych rozwiązań dla swojego przedsiębiorstwa. W ramach jednego, kompleksowego urządzenia klient otrzymuje dostęp do bardzo wielu, współpracujących ze sobą, zabezpieczeń. Wśród tych zabezpieczeń znajdziemy między innymi: filtrowanie treści www, filtr IPS (ochrona przed atakami zewnętrznymi), firewall o dużej przepustowości (3 Gbps), kontrola aplikacji, antywirus, VPN, optymalizacja pasma, ochrona przed spamem itp. Producent udostępnia także inne przydatne funkcjonalności, na przykład filtr DLP chroniący przed możliwym wyciekiem poufnych informacji, mocne uwierzytelnianie i kontroler sieci bezprzewodowych.

Dlaczego FortiGate 60E to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów? Przede wszystkim ze względu na jakość wykonania oraz wszystkie możliwości. Produkt ten jest wyposażony w dwa złącza typu WAN oraz aż siedem przełączanych portów LAN GE. Porty te oferują dwie strefy, których zadaniem jest wymuszanie stosowania zasad bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń końcowych.

Marka Fortinet osiąga tak wysoką jakość swoich urządzeń dzięki zastosowaniu dedykowanych im układów sprzętowych, co gwarantuje maksymalną wydajność działania oraz niezawodność i funkcjonalność. Platforma może zostać zaimplementowana na dwa sposoby – pierwszy ze sposobów to tryb routera NAT (z translacją adresów sieciowych), natomiast drugi sposób to tryb transparentny – zależnie od potrzeb danej firmy.

Warto zwrócić uwagę na również na dedykowany system operacyjny, w który wyposażony jest ten UTM. Ten system to FortiOS 5 (jedyny system operacyjny na rynku, który w stu procentach zadedykowany jest właśnie bezpieczeństwu sieci) – cechuje się on przede wszystkim przejrzystością oraz intuicyjnością eksploatacji. Producent zadbał o to, aby użytkownik mógł uzyskać jak największy wgląd we wszystkie procesy aktualnie przebiegające w sieci.

fortiguard

Każdy użytkownik decydujący się na zakup urządzenia UTM z linii FortiGate 60E, uzyskuje również dostęp do FortiGuard Subscription Services – jest to usługa zapewniająca ciągłe aktualizacje zabezpieczeń, dzięki czemu klient może cieszyć się maksymalnym poziomem bezpieczeństwa sieciowego każdego dnia. Inną dodatkową funkcjonalnością zapewnioną przez producenta jest usługa FortiExplorer, która odpowiada za wdrożenie systemu zabezpieczeń oraz jego konfigurację – znacząco ułatwia ona i przyspiesza przebieg tych procesów. Warto zwrócić uwagę również na funkcję FortiAnalyzer, która zapewnia przejrzyste raporty z działania rozwiązań zabezpieczających.

Ogromną zaletą tej platformy UTM jest niski koszt eksploatacji – klient otrzymuje nieograniczoną ilość licencji dla jednego urządzenia; wyeliminowana zostaje również konieczność zakupu dodatkowych zabezpieczeń, ponieważ wszystkie niezbędne funkcjonalności są dostępne w ramach platformy. Wśród linii produktów FortiGate znajdą Państwo rozwiązania dla każdej wielkości przedsiębiorstwa – linia 60E najlepiej sprawdzi się dla biznesów mniejszej lub średniej wielkości; jest to ekonomiczne rozwiązanie, które nie różni się możliwościami od droższych linii UTMów FortiGate.

Mamy nadzieję, że lektura powyższego tekstu umożliwiła Państwu bliższe poznanie platform UTM z linii FortiGate 60E. Są to urządzenia najwyższej jakości, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości oraz branży, w której działają. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem tych urządzeń, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego dystrybutora, jakim jest sklep thomas it. W naszej ofercie posiadamy bardzo wiele produktów marki Fortinet, jak i innych wiodących marek. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie udzielą porady dotyczącej wyboru odpowiednich rozwiązań, ich instalacji i konfiguracji.

Kontakt: 32 444 94 30 lub info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here