Jak wygląda wymiana szybki w iPhonie 5S?

0
1664
Jak wygląda wymiana szybki w iPhonie 5S?

Wymiana szybki w iPhonie 5S to usługa, którą świadczą profesjonalne serwisy Apple. W artykule opowiadamy o tym, jak wygląda naprawa tego elementu krok po kroku, a także ile trzeba za nią zapłacić.

Szybka iPhone’a 5S – najważniejsze informacje

iPhone 5S dysponuje 4-calowym wyświetlaczem, który jest chroniony szkłem Gorilla Glass. Wytrzymałość tego elementu jest ograniczona i w momencie upadku dochodzi zwykle do rozbicia szkła. Wiele serwisów błędnie ocenia stan telefonu i natychmiast przystępuje do wymiany całego panelu. Taki zabieg nie jest konieczny, ponieważ naraża klienta na niepotrzebne koszty. Z taką usterką należy udać się jak najszybciej do dobrego serwisu Apple. Tylko w takim miejscu uzyskasz fachową pomoc, a Twój iPhone 5S znowu będzie funkcjonował tak jak należy. Serwis AppleFix podpowiada, aby z wymianą szybki nie zwlekać zbyt długo.

„ Mogłoby się wydawać, że rozbita szybka to usterka, która ma wpływ tylko na estetykę urządzenia. Niestety, ale w praktyce przedni panel nie jest chroniony, przez co na uszkodzenia narażony jest wyświetlacz telefonu. Pył, kurz, jak i woda mogą z łatwością przedostać się do wnętrza iPhone’a i tym samym doprowadzić do usterek innych podzespołów” – dodaje Szymon Krych z AppleFix

iPhone 5S – szybka czy wyświetlacz?

Wiele osób nie widzi różnicy w usterce szybki i wyświetlacza. Taka niewiedza może być kosztowna, ponieważ nieuczciwe serwisy będą chciały zarobić na kliencie, proponując jednocześnie wymianę całego panelu. Uszkodzona szybka iPhone’a 5S ma charakterystyczne pęknięcie przypominające pajęczą sieć. Zwróć szczególną uwagę, czy telefon wyświetla obraz i reaguje na dotyk. Jeśli tak, to niemal na pewno wyświetlacz jest sprawny. Jeśli z kolei zauważyłeś kolorowe paski na ekranie, przebarwienia lub zanik dotyku, to niestety wskazuje na konieczność serwisu całego przedniego panelu.

Serwis szybki iPhone’a 5S – jak dostarczyć urządzenie?

Wybierając dobry serwis Apple przede wszystkim zwróć uwagę na opinię klientów o danym miejscu. To na pewno pomoże w uniknięciu przykrej sytuacji, gdzie szybka iPhone’a 5S nie została wymieniona w sposób poprawny. Urządzenie do serwisu można dostarczyć osobiście. Wielu użytkowników ma jednak z tym problem, ponieważ godziny otwarcia serwisu często pokrywają się z godzinami ich pracy. Dodatkowo do konkretnego punktu trzeba zaplanować całą trasę, co wymaga odpowiedniej ilości czasu.

Serwis AppleFix do swojej oferty wprowadził niedawno opcję naprawy wysyłkowej. Jedyne, co trzeba zrobić to wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera pod wskazany adres. Wymiana szybki i dostarczenie sprzętu nie powinno zająć więcej niż 2-3 dni robocze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here