Jak wykonać dobrą stronę internetową?

0
2360

Konkurencja w zakresie projektowania stron internetowych jest ogromna. Ilość firm, które się tym zajmują, idzie w setki, jeśli nie w tysiące. Oczywiście nie wszystkie prezentują wysoki poziom, zazwyczaj musimy podjąć decyzję, czy skorzystać z usług doświadczonego i kompetentnego dewelopera, takiego jak https://pirmedia.pl/?page=oferta/projektowanie-i-tworzenie-stron-www, czy też postawić na firmę zupełnie nową na rynku.

Technologia wykonywania stron internetowych cały czas się zmienia. Jeszcze do niedawna wszystkie strony były wykonywane w języku HTML, ewentualnie ozdabiane za pomocą apletów javascript. Potem pojawiły się nowe technologie, jak Flash, który obecnie prawie zupełnie wyszedł z użycia i CSS, który stale się rozwija. Zmienia się nie tylko sam internet, ale również technologia której używamy aby się z nim łączyć. Obecnie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem technologii mobilnych, takich jak smartphone’y czy tablety. Ich specyfika wymaga od projektantów stron WWW zdobywania nowych umiejętności.

Wracając do pytania zadanego na początku – jedna rzecz od początku internetu się nie zmieniła: dobra strona musi być przede wszystkim przejrzysta i czytelna. Poza tym warto zadbać o to, aby była atrakcyjna wizualnie, bo w końcu trzeba przyciągnąć między innymi wzrok użytkownika. Nie może być przeładowana ani pod względem treści ani grafiki, poruszanie się po niej musi być proste i intuicyjne.

Współcześnie najważniejsze wydaje się to, żeby strona dobrze wyglądała na różnego rodzaju urządzeniach. To nie jest łatwe, w końcu monitor komputera może być kilkadziesiąt razy większy niż wyświetlacz w smartphonie. Deweloperzy radzą sobie z tym problemem w dwojaki sposób – można albo przygotować mobilną wersję tradycyjnej strony WWW, albo stworzyć tzw. stronę responsywną, która będzie dobrze wyglądała na dowolnego rodzaju urządzeniu. Cała technologia tworzenia stron internetowych przystosowuje się stopniowo do urządzeń mobilnych i jest bardziej niż prawdopodobne, że proces ten będzie trwał nadal.

Która z wymienionych technik jest lepsza? To zależy od witryny, wykonawcy stron powinni być w stanie przygotować zarówno stronę responsywną jak i mobilną. Przygotowanie wersji mobilnej jest znacznie prostsze, ma jednak istotny minus – zmiany na niej muszą być wprowadzane osobno w stosunku do zmian wprowadzanych na witrynie podstawowej. Wydaje się, że w przypadku witryn zupełnie nowych lepsze są strony responsywne, w przypadku witryn obecnych od dawna, mających bogate archiwa, lepiej postawić na wersję mobilną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here