Jak zbudować stronę na WordPressie?

0
1596
Jak zbudować stronę na Wordpressie

WordPress to obecnie jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych. Zyskała szczególną popularność ze względu na prostotę w korzystaniu oraz duże możliwości modyfikacji stron i ogromną ilość tzw. wtyczek, dzięki którym można łatwo rozbudować stronę o nowe funkcjonalności.

Wiele osób zastanawia się, jak samodzielnie zbudować stronę na WordPressie. Jest to zadanie z jednej strony łatwe, z drugiej natomiast trudne. Trudniejsze dla wielu mniej zaawansowanych użytkowników komputera będzie samo zainstalowanie platformy na serwerze. Jeśli nie posiadamy dostępu do własnego serwera, będziemy musieli zwrócić się do jego administratora, jeśli zaś nie posiadamy serwera, to możemy skorzystać z darmowego hostingu lub wykupić płatny serwer. Ta druga opcja jest szczególnie polecana z uwagi na to iż jest to rozwiązanie bezpieczniejsze i bardziej profesjonalne. W zależności od firmy hostingowej, będziemy mogli z panelu admina bezpośrednio zainstalować kilkoma kliknięciami WordPress (np. home, nazwa.pl) lub trzeba będzie wgrać pliki instalacyjne WordPressa bezpośrednio poprzez FTP na serwer. Jeśli te zagadnienia brzmią dla Ciebie niejasno to pamiętaj, że z łatwością znajdziesz odpowiedni kurs WordPress w którym te zagadnienia zostaną odpowiednio wyjaśnione.

Gdy uporamy się z instalacją samego WordPress, musimy stworzyć stronę. Oczywiście możemy skorzystać z całej garści darmowych szablonów i szybko przygotować swoją witrynę. Nie mniej jednak jeśli nie mamy doświadczenia w budowaniu stron bezpieczniej jest znaleźć kurs online tworzenia stron WordPress, dzięki któremu dowiemy się jak szybko i sprawnie zbudować responsywną i atrakcyjną wizualnie stronę internetową.

Tworząc stronę musimy pamiętać zarówno o wygodzie użytkownika, jak i jego bezpieczeństwie. Nie zapomnijmy zatem zainstalować np. certyfikatów SSL, tak aby użytkownik mógł zobaczyć symbol kłódki przy pasku adresu. Od kilku ostatnich aktualizacji również przeglądarka google chrome ostrzega przed wchodzeniem na takie strony, a nie chcemy przecież by liczni jej użytkownicy rezygnowali z odwiedzenia naszej witryny. Jest to zaledwie jeden z kilu przykładów rzeczy o które należy zadbać przed uruchomieniem witryny. Jeśli czujemy się w temacie obco, warto skorzystać z odpowiedniego kursu WordPress, który krok po kroku nam wszystko wytłumaczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here