Jak złożyć tani komputer do gier?

0
4160
Jak złożyć tani komputer do gier?

Świat gier pełen jest niezapomnianych tytułów, które gwarantują ogromną ilość godzin wspaniałej rozrywki. Żeby jednak móc jej doświadczyć, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, którego cena często jest bardzo wysoka.

Na szczęście, istnieje możliwość samodzielnego złożenia komputera, który zapewni nam swobodną grę bez konieczności wydawania ogromnej sumy pieniędzy. Wystarczy jedynie odpowiednio wybrać jego podzespoły. Na co zwrócić uwagę?

Karta graficzna

Nasze zestawienie zaczynamy od elementu najważniejszego – karty graficznej. Jej osiągi przełożą się na to, jakie detale będziemy mogli ustawić w grze.

Która karta okaże się wydajna i przy tym niezbyt droga? Wybór pada na Asus GTX950 Strix. Charakteryzuje się ona taktowaniem na poziomie 1355 MHz oraz 2 GB pamięci. Osiągi te w zupełności wystarczą do obsługi najnowszych gier. Jest ona wyposażona także w specjalny system chłodzenia, który gwarantuję cichą pracę karty. Koszt? Około 700 złotych.

Procesor

Musi nadążać za kartą, dlatego warto zainteresować się modelem Intel Core i3-6100. Posiada dwa rdzenie, które obsługują do czterech wątków. Poza tym wyróżnia się taktowaniem na poziomie 3,7 GHz, obsługą pamięci DDR4 oraz zintegrowanym układem graficznym HD Graphics 530, który może być wykorzystywany do nieco mniej wymagających gier.

Cena procesora oscyluje wokół granicy 500 złotych.

Pamięć RAM

Chcąc zagwarantować sobie komputer na lata, warto zakupić co najmniej 8 GB RAM DDR4, choć dobrym rozwiązaniem będzie zakup od razu kości o łącznej mocy 16 GB. Za pierwszy zestaw zapłacimy około 180 złotych, a za drugi 300 złotych.

Dysk twardy

Dzisiejsze gry zajmują naprawę mnóstwo przestrzeni dyskowej. Potrzebują one także jednostki, która zagwarantuje bardzo szybki przesył danych. Wszystko to sprawia, że warto zdecydować się na dysk hybrydowy SSHD o pojemności co najmniej 1 TB.

Za około 300 złotych zyskujemy więc szybki i pojemny sprzęt.

Zasilacz i płyta główna

Wymienione wyżej komponenty wymagają odpowiedniej ilości energii. Zapewni ją zasilacz Thermaltake 530W Smart za nieco ponad 200 złotych. Gwarantuje on stabilną pracę.

Żeby jednak wszystko współpracowało ze sobą jak należy potrzebna jest odpowiednia płyta główna. Do tego zestawu zalecana jest przede wszystkim płyta Asus H110M-K, która umożliwia rozszerzenie naszej pamięci RAM do poziomu 32 GB. Jej koszt to około 240 złotych.

[Głosów:5    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here