Jaką podkładkę pod mysz wybrać?

0
2361
Jaką podkładkę pod mysz wybrać?

W grach typu FPS i w innego rodzaju sieciowych strzelankach kluczowym urządzeniem dla graczy jest myszka. To ona bowiem w dużej mierze decyduje o precyzji i szybkości podejmowanych działań.

Jednak nawet najlepsza myszka komputerowa nie spełni swojej roli, jeżeli nie zaopatrzymy się w odpowiedniej jakości podkładkę. Powinna być ona wykonana w taki sposób, aby ruch myszy był swobodny i płynny. Nic więc dziwnego, że na rynku znajduje się mnóstwo modeli podkładek. Które z nich warto zakupić dysponując budżetem 200 złotych?

Zowie G-TF X

Jej największa zaletę stanowi zastosowany materiał. Użyta tkanina została bowiem pokryta dodatkowym tworzywem, który zdecydowania usprawnia poślizg myszy. Dodatkowo jest ono odporne na brud i uszkodzenia mechaniczne (dzięki obszytym krawędziom).

Podkładka jest stabilna, wytrzymała i bardzo funkcjonalna. Kosztuje około 140 złotych.

SteelSeries Qck XXL

Ceniona przede wszystkim za spore rozmiary (400×900 mm) oraz zastosowanie wytrzymałej antypoślizgowej gumy, która zdecydowanie zwiększa stabilność podkładki. Za wszystko to zapłacimy niewiele ponad 150 złotych.

Roccat Hiro

Nieco mniejsza podkładka, która jednak wyróżnia się zastosowaniem specjalnego, wulkanizowanego silikonu. Zdecydowanie poprawia on kontrolę nad myszką, co ma oczywiście wpływ na komfort grania. Ponadto zastosowano systemu wzmacniające konstrukcję samej podkładki. Cena? około 170 złotych.

Razer Destructor 2

Przygotowana z myślą o graczach profesjonalnych. Za niecałe 180 złotych otrzymujemy podkładkę o wymiarach 255×355 mm, która została pokryta PCV. Pod spodem użyto natomiast specjalnej gumy, która poprawia stabilność podkładki.

Logitech G640

Najlepiej sprawdza się przy wykorzystywaniu myszek firmy Logitech, jednak nie oznacza to, że nie poradzi sobie również z innym sprzętem. Umożliwia to termiczna obróbka materiału, dzięki której poziom tarcia podczas korzystania z myszki stoi na zadowalającym poziomie. Ile należy zapłacić za komfort i wygodę użytkowania podkładki firmy Logitech? Około 150 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here