Jaki joystick do gier wybrać?

0
2344
Jaki joystick do gier wybrać?

W przypadku niektórych gatunków gier, nieodzownym elementem wyposażenia jest joystick, który zdecydowanie rozszerza nasze możliwości. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wykorzystywany jest on przede wszystkim w grach, w których siadamy za sterami różnej maści maszyn latających, a także w wielu bijatykach. Dzięki specyficznej budowie joysticka, nasze wrażenia z tego typu gier zostają w znaczący sposób spotęgowane.

Co wybrać?

Choć omawiane kontrolery stosowane są przede wszystkim przez specyficzną grupę graczy, ich oferta jest naprawdę szeroka. Różnią się one przede wszystkim budową, możliwościami oraz ceną.

Wszystko to sprawia, że wybór joysticka, który przeobrazi nasz komputer w kabinę pilota lub kultowy automat do gier, musi uwzględnić wyłącznie sprawdzone modele.

Takim bez wątpienia jest model Thrustmaster Jotas Warthog, który został przygotowany w oparciu o budowę drążka z samolotu A 10-C Warthdog, dlatego jest on łakomym kąskiem dla wszystkich miłośników samolotów. Charakteryzuje się on przede wszystkim sporą rozdzielczością (16000×16000 pikseli), 17 przyciskami, zwrotnicą oraz panelem kontrolnym. Wszystko to sprawia, że jego możliwości są naprawdę szerokie. Jedyną wadą urządzenia jest jego wysoka cena, która oscyluje wokół granicy 1000 złotych.

Zdecydowanie tańszy, bo za niecałe 200 złotych, jest Logitech Extreme 3D Pro. Wyróżnia się nieco mniejszymi możliwościami, ale 12 przycisków, spust i 8-pozycyjny przełącznik z pewnością okażą się wystarczające.

Godny uwagi jest również joystick Thrustmaster T-16000M. Jest on nieco tańszym bratem pierwszego modelu. Zawiera 12 przycisków, czujniki magnetyczne, jest także dostosowany do osób prawo i leworęcznych. Kosztuje około 250 złotych.

Ostatnim omawianym modelem jest Mad Catz Cyborg V1, który posiada 5 przycisków, które mogą spełniać po dwie funkcje (wszystko dzięki zastosowaniu przełącznika typu Shift). Posiada także przepustnice i wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. Jego cena nie powinna przekroczyć granicy 150 złotych.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here