Jaki laptop do diagnostyki samochodowej?

0
2300
Jaki laptop do diagnostyki samochodowej?

Ze względu na postęp technologiczny, obecnie samochody najeżone są wręcz elektroniką. To zaś sprawia, że wszelkiego rodzaju warsztaty musza posiadać sprzęty diagnostyczne. Jednym z nich jest laptop. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Kluczowa wytrzymałość

Jedną z najważniejszych cech, jakimi powinien wyróżniać się przenośny komputer do diagnostyki samochodowej, jest jego wytrzymałość. Jak bowiem wiadomo, w warsztacie dojść może do wielu sytuacji, w trakcie których nasz sprzęt ulegnie awarii.

Uderzenia mechaniczne, pył, piasek, zmienne temperatury – to tylko niektóre zagrożenia, z jakimi będzie miał do czynienia nasz laptop. Wszystko to sprawia, że warto zainteresować się modelami przystosowanymi do specjalnych warunków pracy. Charakteryzują się one wzmocnioną obudową, której niestraszne wszelkie wspomniane zagrożenia. Tego typu sprzęt w swojej ofercie posiadają takie firmy jak Panasonic, HP czy Lenovo.

Dostępne łącza i wydajność laptopa

Wzmocniona budowa to jednak nie wszystko. Kluczowe są również złącza, która umożliwiają wykorzystanie laptopów do przeprowadzania diagnostyki. Zwrócić powinniśmy przede wszystkim uwagę na to, czy posiadają one złącza typu COM (RS-232). Wykorzystywane są najczęściej do procesów typowych dla diagnostyki samochodowej.

Poza złączem COM, potrzebne będą złącza USB – ważne, by było ich możliwie jak najwięcej. Dzięki temu nie będziemy mieć żadnych problemów podczas podłączania konkretnych samochodów. Co jeszcze? Konieczna jest także łączność WiFi oraz bluetooth.

Różnego rodzaju programy diagnostyczne zazwyczaj wyróżniają się solidnymi wymaganiami sprzętowymi. Często procesor na poziomie Intel Core i3, a nawet i5, jest koniecznością. Jeżeli chodzi natomiast o pamięć RAM, powinna ona oscylować na poziomie 4 GB. Warto zdecydować się również na laptop z matową matrycą, która okaże się dużo wygodniejsza w często trudnych warunkach warsztatowych. Taki komputer powinien spokojnie wystarczyć nam podczas codziennej pracy z różnej maści samochodami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here