Jaki program magazynowy wybrać dla gastronomii?

0
2762

Prowadzenie gastronomii (zarówno małej jak i dużej) wymaga stałego kontrolowania posiadanych przez siebie zasobów. Jakiekolwiek braki i zaniedbania, mogą w dalszej perspektywie doprowadzić do braku niektórych towarów, co skutecznie przedłoży się na uszczuplenie oferty i realne straty.

Zarządzanie zasobami

Program magazynowy w przedsiębiorstwie specjalizującym się w gastronomii, może pełnić wieloraką rolę. Jedną z jego podstawowych funkcji musi być możliwość ewidencji i ciągłego aktualizowania liczby posiadanych zasobów żywnościowych. Warto wybrać program, który będzie umożliwiał prowadzenie gospodarki magazynem na wielu płaszczyznach. Tym bardziej, że w firmach gastronomicznych istnieje olbrzymia rotacja posiadanych dóbr.

Dane kontaktowe

Ze względu na specyfikę prowadzonej działalności, program magazynowy powinien posiadać szereg wtyczek, umożliwiających szybkie pobranie danych określonego dostawcy. Dzięki tej funkcji, pracownik firmy gastronomicznej będzie mógł bardzo szybko skontaktować się z wybranym dostawcą, jeśli będzie potrzebował określonego towaru.

Dane szczegółowe

Dobra aplikacja magazynowa służąca do ewidencji dóbr w obrębie firmy prowadzącej działalność gastronomiczną, powinna posiadać możliwość szybkiego podglądu wybranych towarów i w miarę jak najszerszego zdefiniowania wszystkich ich atrybutów, łącznie z danymi kontaktowymi dostawcy. Dzięki temu rozwiązaniu, nie tylko zamawianie konkretnych towarów będzie o wiele łatwiejsze, ale uproszczą się procesy związane chociażby z reklamacją produktów nieświeżych, bądź nie spełniających warunków stawianych przed przedsiębiorstwo gastronomiczne.

Możliwość przedstawienia danych na wykresach

Nic tak nie upraszcza przedstawionych danych, jak możliwość wyświetlenia ich w postaci czytelnego i przejrzystego wykresu. Dzięki graficznemu interfejsowi, możliwe jest szybkie przejrzenie zawartości naszych lodówek. Co więcej, przy uprzednim zdefiniowaniu „punktów krytycznych”, możliwe jest też wcześniejsze zamówienie konkretnych wyrobów.

lomag

Jeśli szukasz narzędzia, które spełnia te warunki, koniecznie wejdź na lomag.pl.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here