Jaki szyfrowany pendrive wybrać?

0
2563
Jaki szyfrowany pendrive wybrać?

Bezpieczeństwo danych w obecnych czasach jest niezwykle ważne. Ryzyko ich utraty jest bowiem spore. Wszystko to sprawia, że warto zaopatrzyć się w urządzenia, które pozwolą w sposób odpowiedni je chronić. Jednym z nich jest szyfrowany pendrive.

Zabezpiecza on nasze dane poprzez wykorzystanie wbudowanego procesora, który szyfruje dostęp do zasobów pendrive’a. Wystarczy ustalić hasło, które musi zostać wpisane za każdym razem, gdy podłączymy urządzenie do komputera.

W przypadku kilkukrotnej pomyłki, system może całkowicie zablokować dostęp do pendrive’a bądź dodatkowo go sformatować, co niestety będzie związane z utratą danych. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż cały system zabezpieczeń znajduje się w urządzeniu. Nie musimy więc instalować żadnych osobnych programów. Żeby jednak szyfrowany pendrive spełniał swoją rolę, należy wybrać go w sposób przemyślany. Jakie modele są warte polecenia?

Pełne bezpieczeństwo danych

Sporą popularnością cieszy się model Kingston Data Traveler VaultPrivacy 3.0. Zastosowane zabezpieczenia sprawiają, że pendrive uruchamiany jest wyłącznie w trybie „do odczytu”. Co to oznacza? Dzięki temu nie musimy się martwić, że w jego pamięci zostaną zainstalowane różnego rodzaju szpiegowskie lub hakerskie programy, które stanowiłyby poważne zagrożenie dla naszych danych.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest system antywirusowy ESET NOD32, który chroni nas przed wirusami. Wszystko to sprawia, że dane zostają zabezpieczone na wszystkich polach.

Nieco mniejszym poziomem zabezpieczeń wyróżnia się Kingston Data Traveler Locker+ G3. Mimo wszystko, gwarantuje on ochronę danych, a do tego obsługuje standard USB 3.0, dzięki czemu przesył danych jest naprawdę szybki.

Na koniec warto polecić również produkty firmy iStorage. Są one wyposażone w osobną klawiaturę, za pomocą której wpisujemy kod dostępu do danych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nikt poza nami nie dostanie się do plików zapisanych na pendrivie. Wadą tego rozwiązania jest jednak wysoka cena, która przekracza poziom 500 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here