Kamera to za mało – czas na dron

0
2471
Kamera to za mało – czas na dron

Wideofilmowanie stało się modne już kilkanaście lat temu, ale w tym czasie bardzo wiele zmieniło się jeśli chodzi o sprzęt, którego używa się do uchwycenia momentów i wydarzeń z życia. Kiedyś wielkim odkryciem technologicznym była kamera cyfrowa, która – w zależności od modelu – mogła pochwalić się całkiem niezłą jakością obrazu i trochę gorszym zapisem dźwięku. Dzisiejsze kamery to już zupełnie inna marka, ale poza nimi na rynku dostępne są także urządzenia, które zrewolucjonizowały wideofilmowanie, a są to drony dla profesjonalistów.

Niesamowite możliwości dronów

Drony powstały nie tylko do profesjonalistów, ale także dla tych, którzy oczekują większych możliwości w czasie wideofilmowania. Ich funkcje nie mogą równać się z tymi, które posiada kamera, nawet ta najlepszej jakości. Lider na rynku produkcji dronów – chińska firma DJI Mavic – potwierdza, że produkowanych przez nią dronów nie można równać z kamerami cyfrowymi.

Co takiego ma w sobie dron, czego nie ma zwykła kamera?

  • Kamerowanie w czasie lotu – po to właściwie zostały stworzone drony, by dać możliwość nagrywania z lotu ptaka, z góry, z     dużych wysokości bez potrzeby angażowania w to człowieka.             Profesjonalne drony posiadają aerodynamiczny design, który        umożliwia swobodne sterowanie. Niesamowite ujęcia gwarantowane!
  • Obrót o 360 stopni – niektóre sytuacje w czasie nagrań wymagają szybkiej akcji i reakcji, ale zwykłe kamery są na to zbyt wolne. Profesjonalny dron bez problemu obraca się o 360 stopni i             powstaje obraz, którego nie stworzy nawet najlepsza kamera cyfrowa.
  • Kamera na trzyosiowym gimbalu – gimbal zapewnia stabilizację i sprawia, że ujęcia są nie do ruszenia jak w kinie.
  • Sterowanie dronem i kamerą za pomocą smartfona – wcale nie trzeba być blisko sprzętu, by kierować jego ruchem. Niezawodne             połączenie ze smartfonem pozwala na sterowanie dronem z          odległości, dodatkowo dron może sterować jedna osoba, a druga             osoba przymocowaną do niego kamerę.
  • Możliwość rozbudowy – drony to urządzenia przyszłości, dosłownie, dlatego też mają odłączane kamery, które pozwalają        na rozbudowę sprzętu w przyszłości.
  • Swobodne konstruowanie dronu według własnych potrzeb – niektóre drony mają wbudowaną kamerę na stałe, ale w tych profesjonalnych            można ją dobrać oddzielnie albo jest ona bardzo wysokiej jakości,        żeby obraz był idealny.
  • Niezawodny system zasilania, który pozwala na pracę w nawet bardzo niskich temperaturach.

Drony dają zupełnie inną jakość obrazu niż kamery cyfrowe, dzięki nim można stworzyć prawdziwe dzieło. Możliwość nagrywania z lotu, sterowanie smartfonem, obrót o 360 stopni to tylko kilka podstawowych zalet dronów. Chętnie korzystają z nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy lubią nowe gadżety i wielofunkcyjne urządzenia. Drony sprawdzą się wszędzie tam, gdzie funkcje kamery to zdecydowanie za mało. Na zawodach sportowych, na imprezach plenerowych, będą przydatne w obserwacji przyrody i kręceniu małych dzieł sztuki. Profesjonalne drony to super gadżet dla wszystkich, którzy przepadają w technologicznych nowinkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here