Komputer do gier do 2000 złotych

0
2809
Komputer do gier do 2000 złotych

Zakup maszyny specjalnie przeznaczonej do gier zazwyczaj związany jest z koniecznością zainwestowania pokaźnej sumy pieniędzy. Czy możliwe jest więc złożenie komputera za nie więcej niż 2000 złotych? Okazuje się, że tak.

Płyta główna

Nasze zestawienie rozpoczynamy od wyboru płyty głównej. Godny polecenia jest przede wszystkim model Asus B150 PRO Gaming D3. Współpracuje ona z procesorami firmy Intel.

Płyta wyposażona jest między innymi w aż 14 portów USB, 4 gniazda pamięci DDR3, 6 portów SATA 6 Gb/s, układ dźwiękowy oraz zintegrowany procesor graficzny. Zapłacić za nią musimy niecałe 500 złotych.

Procesor

Ze względu na wybór płyty głównej, musi być to jednostka Intela. Warty zakupu jest zwłaszcza model i3 6100. Posiada dwa rdzenie o taktowaniu na poziomie 3,7 GHz oraz zintegrowaną kartę graficzną HD Graphics 530. Kosztuje około 530 złotych.

Karta graficzna

Element najważniejszy, który jednak kosztuje sporo. Wszystko to sprawia, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z jednostek z niższej półki. Odpowiednia okaże się karta GeForce GT 740 OC. Posiada 1 GB pamięci DDR5. Współpracuje ze standardami OpenGL 4.2 i DirectX 11.2, a także technologią CUDA. Zapłacimy za nią mniej niż 400 złotych.

Pamięć RAM

Do obsług nowych gier potrzebne będzie nam 8 GB pamięci. Wszystko to sprawia, że warto zakupić dwie kości po 4 GB Kingston HyperX FURY DDR3 za 170 złotych. Wyróżniają się one automatycznym dopasowywaniem częstotliwości taktowania do wybranej platformy.

Dysk twardy i napęd DVD

Na szybki dysk typu SSD nas nie stać, dlatego musimy ograniczyć się do dysku HDD o pojemności 500 GB. Warto zdecydować się na produkty firmy Seagate, które kosztują około 135 złotych.

Napęd optyczny nie jest wymagany, jednak warto go mieć. Dobrym wyborem okaże się zwłaszcza Samsung SH-216, którego cena nie przekracza 40 złotych.

Zasilacz i obudowa

Przedstawiona wyżej konfiguracja potrzebuje energii na poziomie 500 W, dlatego nasz wybór padnie na zasilacz Modecom Feel 500W, który wyróżnia się cichą pracą. Zapłacimy za niego mniej niż 90 złotych.

Pozostała obudowa. W zupełności wystarczający okaże się model Modecom Mag C4, która posiada zabezpieczenie przed kurzem i dwa wentylatory. Kosztuje około 170 złotych

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here