Korzyści płynące z zastosowania technologii RWD w sklepach internetowych

0
2114

Od kilku lat zauważyć można bardzo szybki rozwój biznesu w sieci. Coraz więcej sklepów internetowych, jakie powstają, są efektem przeniesienia wielu firm do internetu. Wszystko za sprawą niższych kosztów prowadzenia takiej działalności w sklepie. Warto też wspomnieć o raporcie Digital, Social & Mobile in 2015, w którym wykazano, że ponad 15 milionów naszych rodaków używa urządzeń przenośnych. Warto więc skorzystać z okazji i zdobyć nowych odbiorców oferowanych w sklepach internetowych towarów.

graf2

Opublikowany jakiś czas temu w serwisie Criteo raport wskazuje, że już ponad 35% transakcji dokonywanych w internecie to zakupy za pomocą urządzeń mobilnych jak smartphony czy tablety. Daje to spore możliwości dla sklepów, które wykonane zostały w nowoczesnej technologii RWD. Sklep responsywny dopasowuje się do rozdzielczości ekranu dowolnego urządzenia i na każdym z nich wyświetla się idealne. Podnosi to funkcjonalność sklepu oraz pozwala na zainteresowanie klienta ofertą. W 2015 roku opublikowane przez firmę Google wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] w pewnym sensie nakładają obowiązek tworzenia serwisów internetowych dopasowujących się do wszystkich rozdzielczości. Co więcej, 21 kwietnia 2015 roku wprowadzona aktualizacja algorytmu wyszukiwarki Google promuje sklepy responsywne, wyświetlając je w mobilnych wynikach wyszukiwania znacznie wyżej, niż sklepy bez tej funkcjonalności. Największą zaletą sklepów RWD jest ich funkcjonalność oraz ogromna wygoda klientów. A jak wiadomo bardziej funkcjonalny sklep dopasowany do potrzeb odbiorcy, to większa szansa na zainteresowanie klienta oraz na zakupy.

graf3

Świetną ofertę sklepów responsywnych prezentuje Agencja interaktywna WiWi. W swoim portfolio ma już ponad 100 udanych projektów sklepów opartych o silnik PrestaShop oraz serwisów internetowych i stron www w technologii responsywnej. Każdy ze sklepów to indywidualna szata graficzna oraz szereg dodatków, które poprawiają działanie sklepu oraz jego wygląd. Agencja interaktywna WiWi.pl oferuje kompleksowe wdrożenia serwisów i sklepów internetowych oraz dodatkowe usługi związane z obsługą i promocją w internecie.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Interaktywną WiWi

end

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here