Laptopy biznesowe do pracy biurowej

0
476
Laptopy biznesowe

Niektóre laptopy biznesowe mają specyfikacje różniące się od zwykłych laptopów. Obejmują one funkcje bezpieczeństwa, takie jak skanery linii papilarnych i szyfrowanie sprzętowe; dodatkowe porty, takie jak eSATA, Firewire i stacje dokujące; oraz obsługę oprogramowania korporacyjnego, takiego jak Microsoft Office i Lotus Notes. Laptopy biznesowe mogą mieć również cechy zwiększające ich trwałość, takie jak wzmocnione zawiasy i klawiatury odporne na zalanie.

8 najważniejszych cech komputera biznesowego

Komputer biznesowy powinien posiadać 8 ważnych cech, aby był efektywny w warunkach biznesowych. Te cechy to: 1) procesor, który jest wystarczająco szybki, aby obsłużyć wymagające aplikacje biznesowe; 2) wystarczająca ilość pamięci, aby te aplikacje działały płynnie; 3) pojemność pamięci masowej na ważne dane biznesowe; 4) zabezpieczenia chroniące te dane; 5) opcje łączności umożliwiające dostęp do zasobów i usług biznesowych; 6) obsługa oprogramowania do wykonywania typowych zadań biznesowych; 7) trwałość, aby wytrzymać rygory ruchliwego środowiska pracy; oraz 8) rozsądna cena.

Jak wybrać laptop biznesowy?

Wybierając laptopa biznesowego, należy zastanowić się, do jakiego rodzaju działalności będzie on wykorzystywany. Jeśli laptop będzie wykorzystywany do projektowania graficznego lub edycji wideo, to niezbędny jest wydajny procesor i duża ilość pamięci RAM. Laptop do gier nie będzie odpowiedni do tego typu pracy. Do ogólnego użytku biznesowego idealny jest dobry, wszechstronny laptop z szybkim procesorem i dużą ilością pamięci masowej. Czas pracy na baterii jest również ważnym czynnikiem, ponieważ wielu użytkowników biznesowych będzie pracować z dala od gniazdka elektrycznego.

Dell Latitude – informacje

Dell Latitude to linia laptopów o przeznaczeniu biznesowym produkowanych przez firmę Dell. Wprowadzona w 2008 roku linia Latitude zastąpiła poprzednią serię mobilnych stacji roboczych Dell Precision. Laptopy Dell Latitude są znane ze swojej trwałości i zabezpieczeń, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku w miejscu pracy.

Lenovo ThinkPad – informacje

Lenovo Group Ltd. to chińska wielonarodowa firma technologiczna z siedzibą w Pekinie w Chinach i Morrisville w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych. Projektuje, opracowuje, produkuje i sprzedaje komputery osobiste, tablety, smartfony, stacje robocze, serwery, elektroniczne urządzenia pamięci masowej, oprogramowanie do zarządzania IT oraz inteligentne telewizory. W 2015 roku Lenovo ThinkPad było największym na świecie sprzedawcą komputerów osobistych pod względem sprzedaży jednostkowej. Sprzedaje linię notebooków ThinkPad, linie laptopów IdeaPad i Yoga oraz linię komputerów stacjonarnych ThinkCentre.

HP EliteBook – informacje

HP EliteBook to linia laptopów firmy HP Inc. skierowana na rynek biznesowy. Seria EliteBook, która mieści się powyżej niższej serii ProBook i poniżej wyższej serii ZBook, została wprowadzona w sierpniu 2008 roku.

Laptop dla profesjonalisty, czyli jaki?

Laptop dobry dla profesjonalisty to taki, który ma dużo miejsca na przechowywanie danych i jest wystarczająco mocny, aby obsłużyć wymagające aplikacje. Powinien mieć także duży ekran, abyś mógł widzieć, co robisz, oraz wygodną klawiaturę, abyś mógł szybko i dokładnie pisać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here