Odkurzacz wodny Rainbow – jak uczynić swój dom przyjaznym miejscem

0
1753
Odkurzacz wodny Rainbow - jak uczynić swój dom przyjaznym miejscem

W moim domu rodzinnym nigdy nie zwracało się uwagi na jakość odkurzacza. Naturalnym wydawało mi się że odkurzaniu towarzyszy zapach stęchlizny a najmniejsze drobinki kurzu jeszcze długo wiszą w powietrzu. Było tak do momentu kiedy do mojego mieszkania wprowadził się lokator – kot, niestety chory na astmę. Zmuszona byłam poszerzyć swoją wiedzę na temat tego co fruwa w atmosferze naszych domostw i muszę powiedzieć że z perspektywy czasu jest to wiedza bardzo cenna!

Coś wisi w powietrzu – o niedomaganiach klasycznych odkurzaczy

Jak się okazuje, klasyczny odkurzacz nie tylko odkurza ale również rozpyla w powietrzu najmniejsze drobinki kurzu, tak małe że zdolne są przedostać się przez stosowane w powietrzu filtry. Nie dość więc że nie pozbywamy się w czasie klasycznego odkurzania całości kurzu, to jeszcze potęgujemy zapylenie odkurzanych pomieszczeń. Może to być szczególnie uciążliwe dla alergików, astmatyków i osób z innymi problemami dotyczącymi dróg oddechowych.

Taki odkurzacz nie zabija również roztoczy które mogą wydostać się z powrotem na zewnątrz. Skutkiem tego bywa uczucie drażniącego powietrza, łaskoczącego nasze drogi oddechowe i zmuszającego do kichania czy kaszlu. Istotny jest również aspekt finansowy – worki do odkurzaczy to stale powtarzający się wydatek a odkurzacze bezworkowe są uciążliwe w użytkowaniu – często przy opróżnianiu pojemnika duża część tego co odkurzyliśmy unosi się znowu w powietrze i w końcu znowu pokrywa dopiero co poodkurzane powierzchnie. Nasz wysiłek idzie na marne!

Jak przestałam się martwić i pokochałam odkurzacz czyli magia wody

Długie godziny spędziłam w Internecie na szukaniu informacji o tym jak wyeliminować alergeny z mojego domu. Dość szybko zorientowałam się że jednym z najskuteczniejszych sposobów i warunkiem koniecznym będzie wymiana odkurzacza na wodny. Co daje nam woda? Jest to najdoskonalszy możliwy filtr, zwilżający nawet najdrobniejsze cząstki kurzu i odbierający im lotność.

W wodzie topią się roztocza. Jest też znacznie tańsza niż worki do klasycznego odkurzacza. Ponadto nawilża powietrze, co jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym, kiedy używając ogrzewania zmniejszamy wilgotność atmosfery w naszym domu do wartości nieprzyjaznych dla naszych dróg oddechowych. Chyba nikt nie lubi zimowych napadów kaszlu. Po odkurzaniu odkurzaczem wodnym powietrze staje się nawilżone, ma przyjemny zapach i jest łagodne dla naszych płuc.

Ponadto wodę którą wlewamy do odkurzacza wodnego możemy wzbogacić o olejek zapachowy – w ten sposób nasz odkurzacz staje się od razu odświeżaczem powietrza, o wiele zdrowszym od chemii zawartej w puszkach z klasycznymi odświeżaczami. Odkurzaczem wodnym możemy poza tym zebrać z podłogi rozlane płyny i nie musimy martwić się że wywołamy tym awarię, o co w klasycznym odkurzaczu jest bardzo łatwo. Bezdyskusyjnie odkurzacz wodny jest zatem wyborem o wiele lepszym od klasycznego! Pytanie tylko czy warto kupować pierwszy lepszy?

Żeby dobre było najlepsze czyli czemu nie należy oszczędzać na jakości?

Odkurzacz wodny Rainbow jest wprawdzie urządzeniem genialnym w swojej prostocie, niemniej jednak jakość wykonania ma bardzo duże znaczenie. Zacznijmy od tego że do odkurzacza wodnego wlewamy co najmniej około litra wody. Nie muszę chyba wspominać jaką katastrofą dla naszych paneli podłogowych skończyłby się wyciek takiej ilości wody! Ponadto odkurzacz wodny jest cięższy od standardowego.

Zaczyna tu mieć znaczenie jakość wykonania elementów takich jak kółka czy uchwyt do podnoszenia. Nie może to być tani plastik niewiadomego pochodzenia. Ceny odkurzaczy wodnych zaczynają się wprawdzie już od kilkudziesięciu złotych za wyrób odkurzaczopodobny, przez kilkaset złotych za tanie produkty mniej renomowanych marek, do kilku tysięcy złotych za produkt na lata, z którego będziemy bez wątpienia zadowoleni. Za co jeszcze płacimy? Duże znaczenie dla funkcjonalności odkurzacza ma różnorodność możliwych do stosowania z nim akcesoriów.

Ogromnie ważna jest również prostota czyszczenia, nie ma bowiem nic gorszego niż zatęchły i niedoczyszczony zbiornik na wodę w naszym odkurzaczu. Wreszcie bardzo ważny dla naszego spokoju ducha jest profesjonalny i sprawnie działający serwis, dzięki któremu żywotność wymarzonego sprzętu przedłuży się jeszcze bardziej. Przykładem marki spełniającej wszystkie te kryteria jest Rainbow – specjalista w dziedzinie odkurzaczy wodnych. Pamiętajmy że oszczędzanie na jakości może kosztować nas znacznie więcej niż jednorazowy zakup solidnego odkurzacza!

Podsumowując: Postaw na wodę, postaw na jakość!

Odkurzacz wodny uwolni nas od wielu problemów z nieprzyjemnym powietrzem w naszym domu. Oczyści i odświeży atmosferę ale nie możemy oszczędzać na jego jakości. Inwestycja w sprzęt sprawdzonego producenta w perspektywie czasu na pewno zwróci się z nawiązką i oszczędzi nam wielu nerwów spowodowanych awariami taniego sprzętu wątpliwej jakości. Odkurzacz wodny to urządzenie które diametralnie poprawi jakość naszego życia – w mieszkaniu spędzamy poważną część naszego czasu, zatem nie należy oszczędzać na jego czystości i jakości powietrza którym w nim oddychamy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here