Prędkość internetu – wybór zależny od indywidualnych potrzeb

0
5830

Internet jest narzędziem wykorzystywanym do różnych celów. Dostarcza rozrywki i zapewnia prosty oraz szybki kontakt ze znajomymi, ale stanowi również niezastąpione źródło informacji podczas nauki i pracy, a ponadto umożliwia pracę zdalną. Zamawiając internet, należy wybrać szybkość łącza dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Sposób korzystania z internetu – znaczenie prędkości

Przy wyborze internetu należy wziąć pod uwagę, z jakich jego funkcji najczęściej się korzysta. Inne wymagania dotyczą aktywności w serwisach społecznościowych, przeglądania stron informacyjnych i oglądania krótkich filmów, a inne ściągania i oglądania przebojów kinowych, a także korzystania z rozbudowanych gier. Warto przyjrzeć się informacjom, które umożliwiają optymalny wybór szybkości łącza do swoich potrzeb.

Jaka prędkość jest wystarczająca dla osób przeglądających strony?

Duża szybkość łącza nie zawsze jest niezbędna. Dotyczy to sytuacji, gdy internet służy do przeglądania stron i sporadycznego wysyłania maili. Jeżeli dwie osoby korzystają z sieci tylko od czasu do czasu, wystarczająca prędkość to 10 Mb/s. W przypadku większej częstotliwości zaglądania do sieci odpowiednią szybkością będzie 20-30 Mb/s. Najwyższa ze wskazanych wartości umożliwia całkiem zadowalające oglądanie filmów i seriali online, chociaż trzeba uwzględnić fakt, że czas ich ładowania będzie pozostawiał sporo do życzenia.

Jaką szybkość łącza wybrać w przypadku częstego oglądania filmów?

Swobodne oglądanie filmów i seriali online zapewnia szybkość łącza na poziomie 50 Mb/s. Prędkość w przedziale 50-100 Mb/s umożliwia ładowanie się plików w krótkim czasie i korzystanie z Internetu na różne sposoby. Można odtwarzać ulubione filmy i muzykę, przeglądać liczne strony internetowe i brać aktywny udział w życiu mediów społecznościowych. Wskazana szybkość łącza sprawdza się w przypadku częstego odbierania poczty, ale niestety, gdy w grę wchodzi odbiór lub wysyłanie plików o dużej objętości, wówczas mogą występować problemy.

Jaka jest optymalna prędkość dla osób użytkujących internet na różne sposoby?

Internet oferuje mnóstwo możliwości, więc dlaczego nie skorzystać ze wszystkich dostępnych opcji. Osoby aktywnie korzystające z sieci powinny sprawdzić ofertę dostawców oferujących prędkość łącza w przedziale 150-250 Mb/s, np.: https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/internet. Podane wartości gwarantują możliwość odbioru dużych plików. Ponadto nie trzeba zamykać przeglądanych stron, aby skutecznie skorzystać z poczty.

Czy istnieje odpowiednia oferta dla osób z wysokimi wymaganiami?

Trudno zaspokoić oczekiwania wszystkich grup Internautów, ponieważ stawiają przed operatorami coraz większe wymagania. Do grupy szczególnie wymagających klientów zaliczają się przedsiębiorcy, kinomaniacy i miłośnicy gier komputerowych. Rozbudowane grafiki i rozmaite funkcjonalności gier stwarzają potrzebę posiadania szybkiego łącza. Również wykonywanie wielu czynności równocześnie powoduje spowolnienie działań lub nawet zawieszenie systemu komputerowego. Dla osób, które oczekują wiele od łącza internetowego są wprowadzane specjalne oferty zapewniające prędkość na poziomie do 1000 Mb/s.

[Głosów:5    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here