Prosty program do tworzenia i edycji dokumentów finansowych

0
1204
Prosty program do tworzenia i edycji dokumentów finansowych

Lubimy ułatwiać sobie życie. Potrzebujemy tego również w pracy – nie od dziś wiadomo, że dobrze przygotowany pracownik jest efektywny, ale i zadowolony ze swoich codziennych obowiązków. Różne rozliczenia, dokumenty finansowe, faktury czy rachunki mogą spędzać nam sen z powiek. Jak zadbać o to, aby ich tworzenie i edycja były proste i przyjemne?

Każdy, kto myśli, że to niemożliwe, jest w wielkim błędzie. Znajdźmy więc najlepsze rozwiązanie! Jakie? Wystarczy znaleźć prosty program do tworzenia i edycji dokumentów finansowych, który będzie spełniał nasze potrzeby i ułatwiał nam pracę na każdym kroku.

Na początek

W pierwszej kolejności pamiętajmy, że można wybrać program, w którym nośnik oraz licencja wysyłane są na wskazany adres –  jest to tzw. Wersja pudełkowa. Powinniśmy mieć jednak również możliwość wybrania wersji elektronicznej – wówczas dostawa licencji odbywa się na wskazany adresy e-mail. Ułatwi nam to załatwianie formalności i możemy dzięki takiej opcji zaoszczędzić czas i wysiłek.

Zwróćmy też uwagę na wieczystość licencji na oprogramowanie. Dlaczego? Ponieważ będzie to oznaczać, że w przyszłości nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty i musimy się liczyć tylko z opłatą jednorazową. Warto także upewnić się, że sprzedawca zapewnia bezpłatne aktualizacje do zakupionej wersji.

Jakie cechy powinien mieć dobry program?

Przede wszystkim powinniśmy mieć możliwość tworzenia wszystkich najważniejszych dokumentów finansowych. Będą to oczywiście różnego rodzaju faktury (wdt, z odcinkiem płatności, do paragonu, eksport, korekta, marża, mp, pro-forma, rr czy zaliczkowa). Program powinien także spełniać wszystkie wymogi związane z kreowaniem kart gwarancyjnych, ofert, paragonów (również korygujących), a także zamówień oraz rachunków (także tych uwzględniających odcinek płatności).

Rzecz jasna, program powinien być prosty, intuicyjny i wygodny w obsłudze. Nie zaszkodzi nam na pewno prześledzenie ofert dostępnych na rynku i wybór tego naprawdę sprawdzonego i polecanego przez specjalistów. Zwróćmy więc uwagę na pozytywne opinie klientów.

Nie dajmy się również naciągnąć na dodatkowe opłaty abonamentowe. Pewność, że nikt nie będzie naliczał nam dodatkowych opłat i darmowe aktualizacje są po prostu bezcenna.

Dobry program do tworzenia i edycji dokumentów finansowych powinien być na bieżąco aktualizowany w przypadkach, kiedy następują jakiekolwiek zmiany w przepisach. Rzetelny producent zapewnia średnio kilkanaście aktualizacji wynikających z planowego rozwoju bądź opinii klientów w ciągu jednego roku. Dobrze jest wybrać program, który na rynku funkcjonuje już jakiś czas. Daje to większą pewność, że producent pracuje nad jego ciągłym rozwojem oraz wprowadzaniem szeregu udoskonaleń, a przecież na tym bardzo zależy każdemu świadomemu użytkownikowi. Nie jest tajemnicą, że chcemy mieć do dyspozycji dopracowaną, stabilną i jak najbardziej funkcjonalną wersję. Takie wymogi spełnia np. mFaktura Standard 7.

Technologie i optymalizacje

Lubimy nowoczesne rozwiązania, dlatego na liście naszych rzeczy do sprawdzenia podczas wyboru najlepszego programu do tworzenia dokumentów, powinniśmy sprawdzić także ten aspekt. Opieranie się na niezawodnych technologiach kompatybilnych z używanymi systemami to na pewno pożądana cecha.

Prosty program do tworzenia i edycji dokumentów finansowych to taki, który nie będzie miał ograniczeń liczby wprowadzonych towarów lub usług, klientów czy też dokumentów. Ważna jest także optymalizacja w kierunku wydajnej pracy na bardzo dużej bazie danych. Istotna pozostaje również możliwość pracy na lokalnej bądź serwerowej bazie danych, także przez internet. Kompetentny i świadomy pracownik będzie także zwracał uwagę na dostępność systemu raportów i statystyk.

Wszystkie te cechy posiada zapewne mFaktura Standard 7. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na stronie https://www.vebo.pl/mfaktura-standard.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here