Przyłbice ochronne dla medyków od drukarni 3D

0
1275
Przyłbice ochronne dla medyków od drukarni 3D

Drukarnie we Włocławku, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie i licznych innych miastach na terenie naszego kraju włączyły się w działania społeczne, które mają na celu pomoc w walce z koronawirusem. Wydruki 3D okazały się doskonałe, by dzięki nim można było tworzyć przyłbice ochronne. Zakładane na twarz, chronią przed zarażeniem COVID-19. Ponieważ państwowa służba zdrowia oczekiwała pomocy, prywatne przedsiębiorstwa stanęły na wysokości zadania. Niejedna drukarnia 3D, chociaż sama z dnia na dzień straciła główne źródło dochodu, zdecydowała się działać charytatywnie.

Eksperci potwierdzają, że każdego dnia jedna drukarka 3D jest w stanie wykonać nawet kilkadziesiąt przyłbic ochronnych. Te dostarczane są przede wszystkim do szpitali oraz przychodni. To właśnie medycy narażeni są najbardziej na zarażenie i to nie tylko ci pracujący w szpitalach zakaźnych. Podobnie trudna sytuacja jest w Domach Opieki Społecznej, tam w licznych grupach chorują seniorzy.

Ciekawostką jest to, że drukarnie, które posiadają drukarki 3D, rozpoczęły nawet ogólnokrajową akcję, zgodnie z którą wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają tego rodzaju sprzęt nowej generacji, proszeni są o wsparcie. Jeśli pomoc nie może być całkowicie darmowa, ogromną korzyścią będzie chociażby oferta z minimalnymi kosztami. Powstał nawet darmowy projekt przyłbicy ochronnej, który można pobierać, by generować taki druk 3D. Warszawa i inne duże miasta w Polsce już z niego skorzystały. Gotowy projekt oszczędził ogrom czasu, do tego mamy pewność, że drukowane przestrzenne przyłbic odbywa się przy zachowaniu najwyższej jakości, a sam produkt finalny rzeczywiście niweluje ryzyko zarażenia.

Przykład drukarni 3D, które zaangażowały się społecznie w walkę z koronawirusem to tylko jeden z licznych, którym Polacy mogą się chwalić. Nieoceniona jest pomoc krajowych przedsiębiorstw, które same w obliczu bankructwa postanowiły walczyć o zdrowie wszystkich. Do drukarni 3D dołączyły przecież restauracje i inne lokale gastronomiczne czy zakłady krawieckie. Te pierwsze oferują posiłki dla medyków z dostawą, krawcowe zaś szyją charytatywnie maseczki. Widać również odpowiedzialność większości społeczeństwa polskiego w zakresie trzymania się reguł ogólnopolskiej izolacji. Pozostawanie w domach znacznie zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. To doskonały dowód na to, że nawet w najtrudniejszej sytuacji możemy na siebie liczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here