Przystępna forma szkolenia bhp – e-learning

0
2059

W dobie Internetu i social mediów grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości, jakie daje praca zdalna. Szczególnie korzystna jest ona dla osób, które muszą korzystać z różnego rodzaju szkoleń. Dzięki możliwościom Internetu możesz nie tylko ulepszać swoje umiejętności poprzez webinary czy e-kursy, ale również… odbyć szkolenie bhp bez wychodzenia z domu.

E-learning bhp: rozwiązanie dla każdej firmy

Zorganizowanie szkolenia bhp dla wszystkich pracowników jednocześnie jest bardzo trudne ze względów logistycznych, a wykupywanie kilku szkoleń może mocno obciążyć budżet firmy. Dodatkowo szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy często wymagają od pracowników dojazdu w określone miejsce, co zajmuje sporo czasu i blokuje pracę w firmie na co najmniej kilka godzin.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest właśnie skorzystanie z możliwości Internetu. Za przeprowadzeniem e-learningu bhp przemawia przede wszystkim łatwość kursu. Internetowa platforma jest idealnie sfunkcjonalizowana. Dzięki temu odnajdą się na niej również te osoby, które są słabo obeznane z technologią. Co więcej, kolejne szkolenia są stopniowo dodawane, co sprawia, że strona pozostaje przejrzysta i pracownik nie zagubi się wśród mnogości proponowanych prezentacji.

Zalety e-learningu bhp

Szkolenie z bhp przeprowadzane internetowo ma jedną dużą zaletę, która znacząco przewyższa standardowe formy: jest dostępne przez dwadzieścia cztery godziny. Oznacza to, że pracownik może zajrzeć na platformę w dowolnym, dogodnym momencie, a także w wybranym przez siebie miejscu. Szkolenie można wykonać na terenie firmy, ale z uwagi na ich mobilność równie dobrze można zabrać je ze sobą do kawiarni czy też do parku. To sprawia, że szkolenie jest znacznie przyjemniejsze. Długie i monotonne wykłady nie sprzyjają utrzymywaniu skupienia na najwyższym poziomie. E-learning bhp ma wyjątkowo atrakcyjną formę, dzięki której pracownik jest w stanie zapamiętać znacznie więcej. To z kolei przyniesie wiele pozytywów dla Twojej firmy. Dobrze przeszkolony pracownik będzie wiedział, jak zachowywać się w kryzysowych sytuacjach i poradzi sobie bez problemu z nietypowymi zadaniami.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here