Puzzle piankowe dla dzieci – czy to dobry wybór?

0
1963
dziecięce puzzle z pianki

Puzzle piankowe dla dzieci są znacznie większe od klasycznych układanek. Ich zaletą jest to, że są wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku pianki. Dodatkowo posiadają kolorowe obrazki, które skutecznie pobudzają wyobraźnię malucha i rozwijają jego kreatywność.

Puzzle piankowe w dzisiejszych czasach są jedną z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci. Oprócz świetnej zabawy, zapewniają prawidłowy rozwój dziecka.

Od kiedy dziecko może zacząć korzystać z puzzli piankowych?

Puzzle piankowe są rekomendowane dzieciom, które skończyły 6 miesiąca życia. Na opakowaniu puzzli zawsze znajduję się informacja od producentów, od którego miesiąca lub roku życia dana zabawka może być używana przez maluchy.

Puzzle piankowe służą jako podłoże do zabawy lub nauki raczkowania. Jeśli puzzle piankowe, które wybraliśmy posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty, śmiało mogą być używane przez niemowlęta. Jeżeli chcemy sprawić, żeby naszemu dziecku było jeszcze milej i wygodniej, można na puzzle piankowe dodatkowe rozłożyć koc.

 

Gdy nasz maluch trochę podrośnie, takie puzzle piankowe zmienią swoją funkcję. Nie będą już wykorzystywane tylko jako mata do zabawy lub do nauki raczkowania, tylko stanie się jedną z zabawek dziecka. Maluch będzie mógł wyciągać poszczególne elementy, a następnie próbować je dopasować w przeznaczone do tego miejsce.

Puzzle piankowe dla dzieci

Czy puzzle piankowe są bezpieczne dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się nad bezpieczeństwem tego typu dodatków do pokoju dziecięcego. Niektórzy twierdzą, że puzzle piankowe są rakotwórcze. Skąd się wzięło takie stwierdzenie? Niektórzy, żeby zaoszczędzić zaczęli sprowadzać tanie maty piankowe z Chin.

Takie właśnie maty miały w swoim składzie niebezpieczny składnik – formamid. Jest to składnik, który określany jest jako rakotwórczy, dodatkowo może powodować podrażnienie i uczulenie u dzieci.

Przed wyborem puzzli lub maty piankowe, zawsze należy skontrolować jej pochodzenie. Jeżeli wybrany produkt, ma wszystkie atesty i certyfikaty, nie musimy się przejmować. Takie produkty są bezpieczne dla naszych maluchów.

Przeczytaj też: http://www.e-komers.pl/puzzle-i-ukladanki-3d-dla-dzieci-czy-to-odpowiedni-rodzaj-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here