Szkło hartowane na telefon

0
2708

Wkładając niezabezpieczony telefon do kieszeni czy torebki narażamy na kontakt z ostrymi przedmiotami takimi jak na przykład klucze czy monety. Takie przedmioty zostawiają na wyświetlaczu ślady w postaci dość często głębokich rys. Oczywiście zarysowania nie spowodują, że telefon przestanie działać jednak wyglądają nieestetycznie. Jednak gdy smartfon upadnie z pewnej wysokości może dojść do rozbicia wyświetlacza oraz uszkodzenia funkcji dotykowych. Niestety taka sytuacja wiąże się już ze sporym wydatkiem gdyż wymiana ekranu to koszt kilkuset złotych.

Dlatego by zapobiegać takim sytuacją najlepszym rozwiązaniem i do tego stosunkowo niedrogim jest zamontowanie na wyświetlaczu swojego smartfon szkła hartowanego.

Procesie hartowania szkła to nic innego jak nagrzewania go do temperatury ok. 640 stopni Celsiujsza a potem szybkie schłodzenie. Dzięki temu szkło zyskuje większą twardość i odporność na uszkodzenia. Szkło hartowane na telefon do ochrony wyświetlacza posiada twardość 9H czyli jest odporne na zarysowania, uszkodzić je może jedynie ostrze diamentowe. Pamiętajmy jednak iż proces hartowania nie sprawi iż szkło będzie niezniszczalne – ono nadal będzie kruche, podczas upadku z wysokości pęknie, jednak zamortyzuje siłę wstrząsu chroniąc delikatny ekran.

Na rynku akcesoriów GSM mamy dość spory wybór szkieł hartowanych, producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych patentów.

Jeśli wyświetlacz twojego smartfon jest płaski, nie ma widocznych zakrzywień w okolicach brzegów wybierz szkło hartowane 2D – jest ono zupełnie płaskie. Oczywiście szkło tego typu może być używane do ochrony wyświetlaczy z zaokrąglonymi brzegami jednak pokrywać będzie jedynie dotykowa płaską część ekranu. Po przyklejeniu będzie widoczny 2-3mm margines.

Dla smartfonów z mocno zakrzywionymi brzegami, gdzie użytkownik ze względów wizualnych chce by szkło przylegało do obudowy telefonu, dostępne są szkła 3D i 5D.

Szkło 3D posiada elastyczną krawędź z tworzywa sztucznego, najczęściej w kolorze ramek smartfon. Klej mocujący znajduje się pod tą kolorową ramką, pozostała część szkła nie przykleja się do wyświetlacza, jednak nie zmniejsza to ochrony wyświetlacza ani nie wpływa na jego funkcjonowanie.

Szkło hartowane 5D również posiada zaokrąglone brzegi, idealnie dopasowujące się do krzywizn wyświetlacza. Różnica polega na tym, że w szkłach 5D warstwa klejąca, znajdująca się na całej powierzchni szkła. Dzięki temu szkło nie odklei się samoistnie, zachowuje pełną funkcjonalność, a użytkownik w zasadzie nie zauważa obecność szkła na wyświetlaczu.

Oprócz tradycyjnych szkieł które posiadają warstwę klejąca dostępne są także szkła montowane klejem utwardzanym promieniami UV. W zestawie otrzymujemy profilowane szkło hartowane, tubkę kleju oraz małą lampkę emitująca promienie UV. Montaż jest nieco bardziej pracochłonny, jednak po dokładnym przeczytaniu instrukcji, każdy sobie bez problemu z tym poradzi. Szkło to jest doskonale dopasowane do wyświetlacza co zwiększa jego ochronę.

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z posiadania szkła hartowanego na wyświetlaczu swojego telefonu warto rozważyć taki zakup. Koszt jest niewielki a z pewnością uchroni nas przed większym wydatkiem jakim jest wymiana ekranu.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szkła najwyższej jakości idealnie dopasowane do danego modelu telefonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here