Technologiczne zabawki XXI wieku

0
2750

Futurystyczne technologie otaczają nas zewsząd, niemal każdy posiada w domu liczne sprzęty elektroniczne, jeździ samochodem wykorzystującym nowoczesne rozwiązania, a w kieszeni posiada telefon wielokrotnie wydajniejszy niż komputery sprzed kilku lat. Wiele czynności zostało niemal całkowicie zautomatyzowane. Temu trendowi nie oparły się również zabawki dla dzieci, które znacznie różnią się od tego, czym do niedawna bawiły się maluchy. Jedne takie jak klocki i akcesoria Mindstorms są ewolucją dotychczasowych inne, jak drony czy konsole są zupełną nowością.

Kreatywność w nowoczesnym wydaniu

Klocki to tradycyjna zabawka znana już od dziesiątek lat, niemal każdy miał w dzieciństwie choćby niewielki komplet. Dawniej były wykonane z naturalnych materiałów, dominowało drewno, lecz wykorzystywano także kamień i inne tworzywa. Klocki i akcesoria Mindstorms to swoiste rozwinięcie dotychczasowej idei z wykorzystaniem nowoczesnych technik produkcyjnych. U źródeł ich koncepcji leży, wywodząca się jeszcze z oświecenia, teoria nauki poprzez zabawę. Forma klocków i akcesoriów Mindstorms jest niezwykle pociągająca dla dzieci i skutecznie przykuwa ich uwagę na długie chwile. W wyjątkowy sposób łączą klasyczną formę z wykorzystaniem elektroniki. Wiele spośród akcesoriów Mindstorms łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth lub sieci wi-fi, a poprzez ich modyfikowanie można poznać podstawy programowania. Seria jest niezwykle rozbudowana i oferuje wiele elementów, które można łączyć w dowolny sposób tworząc unikalne konstrukcje i mechanizmy. O ich popularności i pozytywnym wpływie na dzieci może świadczyć fakt, że organizuje się wiele konkursów dla młodych konstruktorów.

Elektronika w służbie zabawy

Klocki i akcesoria Mindstorms są nowoczesnym produktem, lecz rozwijają dotychczas istniejące zabawki. XXI wiek przyniósł wiele akcesoriów dla dzieci, które są całkowitą nowością i nic podobnego wcześniej nie było wykorzystywane. Obecnie dzieci coraz częściej wcześniej uczą się pisać na klawiaturze komputera niż za pomocą długopisu i kartki papieru. Nowoczesne technologie towarzyszą im już od najmłodszych lat, nic więc dziwnego, że niezwykle je pociągają. Jednym z ostatnich branżowych hitów są drony, które przebojem podbiły serca ludzi na całym świecie, są wykorzystywane w przemyśle, produkcji filmowej, ale także jako zabawki. Poszczególne wersje oczywiście różnią się od siebie w diametralnym stopniu i te przeznaczone dla dzieci są niewielkimi urządzeniami, które nie są w stanie zrobić nikomu krzywdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here