Telewizory QLED – symbol postępu w dziedzinie rozwoju ekranów

0
1342
Telewizory QLED – symbol postępu w dziedzinie rozwoju ekranów

Telewizor stanowi centrum multimedialne domu. Dziś musi pełnić jeszcze znacznie więcej funkcji. Telewizory QLED sprawdzają się w tym doskonale.

Telewizory QLED – telewizor na miarę 2020

Samsung QLED 2020 to seria telewizorów, która charakteryzuje się bezkompromisowością zarówno jeśli chodzi o bezramkowy design, wygodny cable-management, rewelacyjny obraz, jak i aspekty dźwiękowe. Taka mieszanka sprawia, że telewizory QLED świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jakie dokładnie rozwiązania za tym przemawiają? Jakie są QLED 2020?

  • Telewizory Samsung QLED wykorzystują rozdzielczość 8K – to aż 7680 na 4320 pikseli. Dotyczy to tych większych modeli – powyżej 65 cali – Samsung Q800T i Q950T. To ogromny postęp, na który współczesna telewizja jeszcze nie jest gotowa. Transmitowanie programów w 8K wymagałoby zmiany zaplecza i infrastruktury. Pojawia się więc pytanie, po co 8K w najnowszych Samsung QLED 2020? Istnieje bowiem sposób, by wykorzystać tak idealny ekran przy współczesnych treściach. Telewizory QLED potrafią w pewien sposób podzielić się większą liczbą detali, dokonać tzw. upscallingu. Optymalizacja obrazu działa bowiem na bieżąco. W zasadzie od dzisiaj możesz oglądać zupełnie nowy standard telewizji.
  • Telewizory QLED stawiają na sztuczną inteligencję. To właśnie ta technologia z pomocą mechanizmu, który nazywa się uczeniem maszynowym, dokonuje optymalizacji obrazu. Telewizor uczy się w swoisty sposób i zapamiętuje pewne wzory, które potem powiela.
  • Telewizor QLED z rozdzielczością 8K wykorzystuje procesor Quantum 8K. To wydajne CPU, które pozwala na płynną obsługę mechanizmu upscallingu, ale też pozwala na bardzo komfortowe użytkowanie. Telewizory QLED zawsze działają z najwyższą jakością. QLED 2020 to nowa jakość, która zachwyca.
  • Sam obraz to nie tylko upscalling. Wspierany jest on przez inne technologie. Wymienić można: Quantum Dot, Quantum HDR, bezpośrednie podświetlenie strefowe. Pozwala to na osiąganie niezwykłych rezultatów w obrębie kontrastu i odwzorowania kolorów.

Zresztą każdy telewizor Samsung wyposażony jest w wysokiej jakości technologie audio. To ważny czynnik, który sprawia, że niekoniecznie musimy od razu nabywać dodatkowy, drogi sprzęt Hi-Fi. W przypadku Samsung QLED Q800T i 950T mowa o technologii dźwięku podążającego za obiektem – QTS+, wzmacniania głosu – AVA i Funkcji Adaptacji Dźwięku. Dzięki temu nie tylko widzimy przepiękny obraz, ale słyszymy każdy dźwięk.

Mniejsze telewizory Samsung – telewizor QLED 55 cali

Jeśli chodzi o mniejsze modele, tam specyfikacja również wygląda bardzo interesująco. Telewizor Samsung 55 cali QLED występuje w wersjach: Q6XT, Q7XT, Q80T, Q90T i Q95T. Telewizory te charakteryzują się doskonałym, minimalistycznym designem. Różnią się pod względem niektórych parametrów, wszystkie prezentują jednak doskonały obraz z natężeniem kolorów 100% (Quantum Dot) i wysokim standardem HDR. Poza Q6XT zasilane są one procesorem Quantum 4K. Każdy telewizor Samsung 55 cali QLED obsługuje także Smart TV. Decydując się na telewizor QLED 55 cali, możemy być spokojni o jakość audio, niezwykle bogaty w detale i mający doskonałe odwzorowanie barw ekran i wysoką wydajność w aplikacjach Smart TV. Modele Q95T i Q90T ponadto wyposażone są w Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie 16X i technologię OTS. Telewizor QLED Q95T różni się od wariantu Q90T rewelacyjnym przezroczystym przewodem optycznym, który prowadzi do Modułu One Connect.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here