Tworzenie stron WWW – nie dla każdego?

0
1827

Pomimo tego, że stworzenie własnej strony internetowej nie wydaje się zadaniem trudnym i skomplikowanym, to w przypadku stron poważniejszych niż domowy blog z własnymi przemyśleniami lub zdjęciami z wycieczek warto powierzyć to specjalistom. Dlaczego warto zainwestować w dobrą stronę WWW?

Tworzenie stron WWW

Już na samym początku rozważań na temat tworzenia stron WWW warto wyraźnie podkreślić, że obecnie Internet jest nie tylko źródłem podstawowych informacji o produktach, usługach i firmach, ale również platformą do ich sprzedaży. To właśnie od jakości strony internetowej i sposobu prezentacji produktów zależy ich sprzedaż. Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie takiej strony internetowej – nie tylko pod względem estetycznym i wizualnym, ale przede wszystkim pod względem marketingowym, merytorycznym i technicznym (zgodnie z upodobaniami użytkowników Internetu i przyjętymi standardami).

Gotowy CMS czy rozwiązania dedykowane?

Zlecając wykonanie profesjonalnej strony można zdecydować się na jedną z dwóch opcji – albo dedykowany system tworzony specjalnie dla nas i naszej witryny, albo wykorzystanie jednego z gotowych systemów zarządzania treścią. O ile pierwsza opcja daje nam możliwość niemal nieograniczonego dopasowania funkcjonalności, to jednak jest to przeważnie znacznie dłuższa droga i bardziej kosztowna. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze pewni, czy nasza firma odniesie sukces, to warto zdecydować się na drugą opcję – wykorzystanie jednego z gotowych, modułowych systemów zarządzania treścią. Nawet najpopularniejszy system WordPress, który początkowo był wyłącznie systemem blogowym, jest obecnie bogaty we wtyczki pozwalające „postawić” własny sklep internetowy. Największą zaletą gotowych CMSów jest ich cena wdrożenia – często nawet kilkukrotnie niższa niż rozwiązań dedykowanych.

Na co zwrócić uwagę?

Przed uruchomieniem własnej strony internetowej warto ją dokładnie przetestować i sprawdzić. Nie ma chyba nic gorszego niż stworzenie strony WWW, która w praktyce okazuje się niefunkcjonalna albo nieintuicyjna. Skrajnymi przypadkami są sklepy internetowe, w których nie da się sfinalizować zamówienia – takie błędy również się zdarzają na profesjonalnych projektach.

Podsumowując, tworzenie stron WWW najlepiej pozostawić profesjonalistom, którzy nie tylko wykonają daną stronę, ale również podpowiedzą odnośnie tego, co powinno się na niej znaleźć, aby można było odnieść finansowy sukces. Warto pamiętać o tym, że stronę WWW powinniśmy traktować jako dodatek do naszego biznesu, a nie jako wyłączną drogę do klientów – ważne są również inne aspekty prowadzenia działalności, jak chociażby podejście do klienta.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here