Wybieramy notebooki na studia – co warto wiedzieć?

0
1693
Wybieramy notebooki na studia – co warto wiedzieć?

Rozpoczęcie nauki na uczelni wyższej to doskonała okazja do zakupu odpowiedniego sprzętu elektronicznego. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważne, gdyż wiele zadań wykonuje się właśnie na notebookach. O czym wart pamiętać w momencie zakupu?

Notebooki – czemu są tak popularne?

Mobilność to jedna z największych zalet tego rozwiązania. Obecnie komputer przydaje nam się w różnych miejscach. Studia, dom, czy podróż to tylko najczęstsze sytuacje, w których korzystamy z tego rodzaju sprzętu. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model, warto zastanowić się nad tym, do czego tak naprawdę będzie nam on potrzebny. Jeśli jesteśmy studentami, to na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę studiowany przez nas kierunek. Oprócz lekkości i kompaktowości to jedna z najważniejszych wytycznych. Od wydajności naszego sprzętu będzie bowiem zależała jego praktyczność. Inne potrzeby ma bowiem student studiów humanistycznych, a inne informatycznych. Praca na programach do edycji tekstu nie obciążą tak podzespołów jak korzystanie z programów graficznych czy do obróbki wideo. Analiza naszych potrzeb pozwoli więc  wykluczyć te notebooki, które nie spełnią naszych oczekiwań. Bardziej wymagający użytkownik powinien postawić na mocne podzespoły, które poradzą sobie z rozbudowanymi programami. Zwróćmy uwagę na procesor, pamięć RAM, czy kartę graficzną. Podzespoły te zapewnią nam szybką i płynną pracę, a także komfort użytkowania. Dlatego wybierajmy notebooki posiadające chociażby 8 GB RAM-u i dedykowaną kartę graficzną. Taki sprzęt poradzi sobie z każdym programem, bez problemu uruchomimy też na nim gry.

Notebooki – jakie elementy ułatwią pracę?

Poza elementami wpływającymi na szybkość pracy warto też skupić się na elementach poprawiających jej komfort. Na pierwszy ogień sprawdźmy właściwości ekranu. Dobrą widoczność zapewni nam ekran o przekątnej 15,6” oraz tryb Full HD. Jeśli pracujemy w pomieszczeniach o zróżnicowanym nasłonecznieniu, zwróćmy uwagę na notebooki z matową matrycą. Dzięki niej korzystanie z komputera będzie możliwe nawet w pełnym słońcu. Jeśli jednak nie możemy się zdecydować na konkretny model, to powinniśmy skorzystać z fachowej pomocy. Znajdziesz ją chociażby na tej stronie https://goodfrog.pl/. Korzystając z usług takich dostawców możesz znaleźć taki sprzęt, jaki oczekujesz. W dodatku jego cena będzie zdecydowanie niższa od tego, co znajdziemy na sklepowych półkach. Takie punkty oferują bowiem notebooki używane, powystawowe, czy też leżaki magazynowe. Są one w pełni sprawne i na życzenie klienta, mogą zostać zmodyfikowane o konkretne zespoły. W ten prosty sposób kupimy to, czego naprawdę potrzebujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here