Załóż swój sklep dzięki WooCommerce

0
1263

Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka sklepu internetowego do platformy WordPress. Ułatwia tworzenie sklepu i zarządzanie nim, jest elastyczna i ma kilka istotnych funkcji, takich jak organizacja magazynu, bezpieczne płatności i wysyłka, elementy SEO. WooCommerce to najpopularniejsza wtyczka eCommerce do WordPress. Poniżej znajdziesz korzyści, dla których warto wybrać WooCommerce.

  1. Woocomerce jest bezpłatny

Moduł WooCommerce jest darmowy. Każda firma lub przedsiębiorca może skorzystać z jego możliwości bez konieczności angażowania się w drogie umowy wsparcia, lub licencje na własne oprogramowanie.

Należy pamiętać, że niektóre dodatkowe moduły i inne rozszerzenia od firm zewnętrznych mogą być płatne. Np. import plików xml z zewnętrznych hurtowni.

2.WooCommerce jest modułowy

WooCommerce jako oprogramowanie oparte na WordPressie zawiera bogaty zestaw funkcji, które można rozszerzać, dodając kolejne wtyczki. Po pierwsze jest ogromny wybór motywów i szablonów, a także setek rozszerzeń specyficznych dla sklepów internetowych np. obszar wysyłki, statystyk, sposobu obsługi produktów optymalizacji, wtyczek SEO itp.

  1. Elastyczność WooCommerce

WooCommerce może służyć do sprzedaży czegokolwiek. Możesz sprzedawać produkty fizyczne, cyfrowe, subskrypcje, usługi i wiele innych projektów. Niezależnie od tego, czy zamierzasz sprzedawać pojedynczy produkt cyfrowy, czy ogromną ilość towarów.

  1. WooCommerce ma dynamiczną społeczność programistów

Zarówno WooCommerce, jak i WordPress są oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że detaliści mogą swobodnie zmieniać lub dodawać podstawowe funkcje, tworzyć nowe rozszerzenia i niestandardowe motywy. Dla niektórych mniej popularnych aplikacji e-commerce trudno jest znaleźć programistów, jeśli są takie usługi na rynku, są one drogie. Użytkownicy modułów korzystają z dużej grupy programistów i specjalistów WooCommerce.

  1. Jest to bezpieczne oprogramowanie

WooCommerce jest regularnie aktualizowany, więc nie musisz się martwić o żadne problemy bezpieczeństwa. Twórcy stale monitorują bazę kodów pod kątem luk w zabezpieczeniach oraz dodają aktualizacje i poprawki błędów.   Dzięki wspaniałemu systemowi aktualizacji za pomocą jednego kliknięcia otrzymywanie poprawek błędów i aktualizacji bezpieczeństwa w WooCommerce jest super szybkie i bardzo łatwe.

  1. WooCommerce obejmuje zaawansowane narzędzie analityczne

Im więcej wiesz o swoich klientach i sposobie ich interakcji ze sklepem i jego produktami, tym lepiej. WooCommerce zapewnia szeroki zestaw analiz wyświetlanych w przejrzystym i intuicyjnym interfejsie. Ponadto integracja WooCommerce z zewnętrznymi usługami analitycznymi, takimi jak Google Analytics jest prosta.

  1. WooCommerce zapewnia światowej klasy zarządzanie treścią

Jak można się spodziewać po aplikacji eCommerce opartej na najpopularniejszym na świecie systemie zarządzania treścią, WooCommerce jest doskonałym systemem, jeśli chodzi o treść.

Treść jest ważnym elementem marketingu sklepów internetowych, ulepszania sprzedaży i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Razem WordPress i WooCommerce oferują szeroką gamę opcji zarządzania treścią, w tym blogów, stron docelowych, e-mail marketingu i opisów produktów.

  1. WooCommerce jest zawsze aktualny

Modułowość i ciągłe aktualizacje czy to twórców, czy społeczności dają też dodatkowe korzyści, które są obecnie bardzo ważne przy prowadzeniu sklepu internetowego. Oprogramowanie jest na bieżąco dostosowane do zmieniających się zasad i norm. Przykładem mogą być zakupy poprzez urządzenia mobilne. Telefony i tablety ulegają bardzo szybkim ewolucjom, aby sklep internetowy działał poprawnie na nich, należy ciągle poprawiać oprogramowanie. Drugim przykładem mogą być działania Google, jeśli coraz większe znaczenie dla pozycji w wyszukiwarce ma szybkość ładowania strony – wtyczka WooCommerce jest aktualizowana pod kątem optymalizacji kodu.

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Krótko mówiąc, ponieważ WooCommerce zapewnia kompletne rozwiązanie sklepu internetowego, które jest szybkie, łatwe w użyciu i może dostosować się do potrzeb Twojej firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here